nytt om navn

Ny leder for EL og IT Forbundet

Geir Ove Kulseth blir ny forbundsleder for fagforeningen.

Nyvalgt leder Geir Ove Kulseth.
Nyvalgt leder Geir Ove Kulseth. Haakon Eltvik

Under årets landsmøte i EL og IT Forbundet ble forbundsleder Jan Olav Andersen og nestleder Vidar Hennum takket av. Nå går leder-klubben over til trønderen Geir Ove Kulseth, som siden 2017 har vært forbundssekretær i forbundet.

Det skriver fagforeningen i en pressemelding.

Det skjedde etter en debatt på nesten tre timer, med over 80 innlegg og en opptelling av 272 stemmer, skriver de.

Kulseth startet som lærling i 1999, og noen år etter fikk han sitt første verv i ungdomsutvalget. Det var første skritt på en vei som skulle lede ham til tillitsverv i klubb, distrikt, fagforening og organisasjonssekretær i Elektroarbeidernes Fagforening Trøndelag, skriver forbundet.

– Vi går inn i en ny tid, og allerede søndag morgen skal det nye forbundsstyret starte arbeidet. Framover skal jeg også snakke med hvert distrikt og organisasjonsledd. For vi skal bringe organisasjonen sammen og hjelpe hverandre til å nå våre mål, sa han til salen, ifølge meldingen.

Med seg på laget har han Morten Bildøy som nestleder, mens Bjørn Fornes, Monica Derbakk og Odd-Helge Reppe fortsetter som henholdsvis forhandlingsleder, utviklingsleder og hovedkasserer.

EL og IT Forbundet er LOs sjette største av 25 forbund.

Har du tips til Nytt om navn-spalten? Send en epost til tips@digi.no – husk høyoppløselig bilde!

Powered by Labrador CMS