nytt om navn

Toril Nag blir styreleder i IKT-Norge

Toril Nag, konserndirektør for Lyses telesatsning.
Toril Nag, konserndirektør for Lyses telesatsning.

Konserndirektør Toril Nag i Lyse er valgt til ny styreleder i interesseorganisasjonen IKT-Norge. Det skriver Lyse i en pressemelding.

Nytt om navn

«Nytt om navn» er vår spalte hvor vi publiserer oppdateringer om folk som enten blir ansatt, slutter eller bytter jobb i IT-bransjen.

Har du tips? Send noen linjer eller pressemelding til tips@digi.no. Husk å legge ved et portrettbilde!

Se alle Nytt om navn-saker på vår samleside »

Toril Nag ble valgt under IKT-Norges årsmøte torsdag forrige uke, og overtar styrevervet etter Steinar Sønsteby fra Atea.

– Vi ser et IKT-Norge som befester den posisjonen som er bygget opp over mange år, som får sterkt gjennomslag for sine saker. Organisasjonen har stor betydning ikke bare for bransjen, men også for Norge i den omstilling og vekst vi nå står i, sier styreleder Nag i pressemeldingen.

Nag har jobbet i blant annet Tandberg og Telia før hun ble konserndirektør for Lyses telesatsning.

Lyse skriver i pressemeldingen at flertallet i IKT-Norge-styret er kvinner.

– Vi er stolte over å ha et samlet styre med bred kompetanse og erfaring fra IKT-bransjen. Det er viktig for vårt arbeid med å styrke de overordnede rammebetingelsene for det digitale næringslivet, sier administrerende direktør i IKT-Norge, Heidi Austlid.

Dette er det nye styret:

Styremedlemmer:

Toril Nag: Lyse (styreleder)

Tonje Sandberg: Accenture

Michael Jacobs: Atea

Nina Wilhelmsen: IBM

Kim Ydse Krogstad: Making Waves

Anna Holm Heide: No Isolation

Tore Bjelland: Oracle

Asle Svanøe: Telenor

Vararepresentanter:

Sverre Hurum: Bouvet

Anne Vandbakk: Broadnet

Kolbjørn Haarr: DIPS

Hege Støre: Visolit

Powered by Labrador CMS