Annonse
resultaterfinans
Å tjene penger på nett - del 2
Dotcom-døden til tross, det er fortsatt mulig å tjene penger på nett. I tre artikler ser Nina Furu nærmere på noen av de nye, økonomiskemodellene som har vokst fram, og hvilket potensial som ligger i dem. Her er del 2.
| Del 2 - Å tjene penger på eget innhold |
Alternativ 5 - Innholdsinntekter
- Kun overskrifter kan hentes inn og vises gratis, så lenge linken fører til artikkelen hos innholdsleverandøren (tilsvarende vår norske modell)
- Overskrifter, ingresser og bilder kan vises på andre nettsteder mot betaling. Når brukeren klikker på linken, kommer han fremdeles til innholdsleverandøren. Dette er per i dag vanligvis gratis i Norge, men koster altså penger i Danmark
- Hele artikler kan vises på nettstedet (eller i nettstedets frameset) mot en langt høyere pris. Innholdsleverandør står som byline, og artikkelen kan (som regel) ikke selges videre til andre.
Alternativ 6 - SMS-tjenester
Alternativ 7 - M-pay
Alternativ 8 - Informasjons-/KompetansesalgNorsk Gallup InstituttTestitOnline AS
Artikkelserien fortsetter her: Å tjene penger på nett - del 3
Annonse