For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

telekom

Analyserer feil for å unngå trøbbel under Norges første VM-kamp

Tore Nyhammer i Bergen Fiber forklarer at du får minst mulig forsinkelse på VM-sendingen ved å bruke dekoderboks i stedet for strømming.
Tore Nyhammer i Bergen Fiber forklarer at du får minst mulig forsinkelse på VM-sendingen ved å bruke dekoderboks i stedet for strømming.

En teknisk feil hos Altibox' datasenter førte søndag kveld til TV-problemer for en rekke seere under VM-kampen mellom Tyskland og Curaçao.

Feilen skapte uvanlig høy trafikk mot krypteringsløsningen Altibox bruker for TV-innhold. Det gjorde at TV-tjenesten ble påvirket for flere kunder.

– Det var en feil i vårt datasenter på et såkalt linjekort. Det førte til en veldig stor trafikkmengde mot krypteringsløsningen, som vi er lovpålagt å ha på TV-innholdet. Det gjorde at den fikk problemer. Så det var et sammensatt problem, sier kommunikasjonssjef Andreas Veggeland i Altibox.

Powered by Labrador CMS