utvikling
Utvikleren Mikael Brevik elsker Javascript: – Det er ikke noe som er så enkelt som å ikke like noe man har bestemt seg for å hate
Mikael Brevik.
Foto: Privat
Ukens utviklerprofil er Mikael Brevik (30), som etter mange år i Bekk Consulting for ett år siden var med på å starte konsulentselskapet Variant i Trondheim. Han er utdannet dataingeniør fra Høyskolen i Sør-Trøndelag (nå NTNU Kalvskinnet) og har også en mastergrad i kunstig intelligens fra NTNU Gløshaugen.
Kan du kort beskrive stillingen og oppgavene dine?Vi er nå snart 19 ansatte i Variant, med en nesten lik fordeling av utvikling og design av alle former. Vi fokuserer foreløpig på kundegrupper i Trøndelagsregionen, men har også kunder andre steder.
I Variant har jeg rollen som Chief Community Officer hvor jeg har ansvar for fag, kulturbygging og vår involvering med fagmiljø rundt oss. Som konsulent er jeg også leid ut til kunder. Der er jeg leid ut primært som utvikler, noen ganger arkitekt og teknisk rådgiver, og andre ganger for opplæring og kursing.