Juss og samfunn

Nytt (futu)rama skrik fra Rita Westvik

: på nett med fremtiden, er nysatsingens slagord. Futurama.no, der Rita Westvik (bildet) er redaktør, vil bli det foretrukne nettstedet for bedrifter og enkeltmennesker som vil ha ideer og innspill for sine egne fremtidsbeslutninger.

Therese Werenskiold
30. mai 2001 - 05:43

Rita Westvik er på nett igjen. Denne gangen med Futurama, som skal være et kompetansenettverk og et nettsted for formidling av fremtidsstoff.

Hun har satt seg svært ambisiøse mål for nettstedet, og listen over involverte parter er allerede spekket med kjente navn og bedrifter.

Selskapet eies av blant andre av Virtual Garden, EDB Fundator, Asplan Viak og Mogul.com.

Microsoft og NITO er samarbeidspartnere eller såkalte 'Futurama Angels'.


Det redaksjonelle målet for Futurama er, ifølge en pressemelding, å bli det foretrukne forum for informasjon, interaksjon og dialog omkring spørsmål av vital betydning for mennesker og samfunn.

Spørsmålene - av vital betydning - skal dreie seg om følgende arenaer (eller redaksjonelle miljøer): kropp, hjem,utdanning, arbeid og demokrati, urban, global og art.

Det er meningen at Futurama skal bidra til spennende forteller- og formidlingsformer i eksisterende og nye medier. Et viktig formål med selskapet er å utforske og ta i bruk nye formidlingsformer som ny teknologi muliggjør.

Mer informasjon finner du ved å ta en titt på Futurama.no. (Følg pekeren under saken).

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Oslo Pensjonsforsikring AS
Secops engineer
Oslo Pensjonsforsikring AS
Oslo
10. juni
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra