24SevenOffice, en norsk børsnotert bedrift som tilbyr netskytjenester innen regnskap, faktura, kundehåndtering og prosjektstyring, melder at de er i rute med en planlagt integrasjon med Google Apps.
I en børsmelding forklarer selskapet at de har laget en integrasjon med Google Apps som innebærer at kunder skal logge inn i 24SevenOffice med sitt Google brukernavn og passord, og ha sine Google-dokumenter i filområdet til 24SevenOffice.
– Denne integrasjonen er nå ferdig testet internt og er i dag lansert i beta hos utvalgte kunder, heter det.



Løsningen innebærer også synkronisering av Googles løsninger for e-post, kalender og kontakter.
– Alt er derfor i rute for lansering av 24SevenOffce World Edition tidlig i andre kvartal 2011 som tidligere annonsert, og forutsetningene for å kunne lanseres på Google Apps Marketplace er oppfylt, heter det i meldingen.
Lansering på Google Apps Marketplace åpner en ny distribusjonskanal for 24SevenOffice, til Googles oveer tre millioner bedriftskunder.
24SevenOffice World Edition er et prosjektstyringssystem basert på løsningen som selskapet lanserte i fjor høst, med komplett prosjektplanlegging og styring, timeføring og dokumentdeling. Integrasjonen med Google skal ifølge driftssjef Ståle Risa sikre brukerne en effektiv kombinasjon av prosjektstyring og samhandling.
– Tidligere måtte våre kunder bruke en installert software for tekstbehandling og regneark. Med denne integrasjonen derimot har kundene tilgang til alt rett i en nettleser uten noen form for installasjon, sier Risa.
– På Google Apps Marketplace er det bare to konkurrerende prosjektstyringssystemer som samme integrasjonsgrad mot Google som oss, så det er store muligheter når vi lanserer der, legger han til.