DIGITALISERING OG OFFENTLIG IT

Avfeier at digitaliseringen går feil vei: – Norge ligger i toppsjiktet

Ulike kartlegginger sier forskjellige ting. En ting som er sikkert er at Norge hevder seg godt, mener statssekretær Gun Karin Gjul, som lover at digitalisering er tilgodesett i statsbudsjettet som legges fram denne uka.

Gunn Karin Gjul (Ap) svarer på vegne av regjeringen, etter at Norge har falt i flere undersøkelser om digitalisering.
Gunn Karin Gjul (Ap) svarer på vegne av regjeringen, etter at Norge har falt i flere undersøkelser om digitalisering. Foto: Marianne Gjessing
4. okt. 2022 - 14:00

Jubel for en ambisiøs IKT-politikk er snudd til skuffelse og bekymring. Bransjeorganisasjonene er lite imponert over hva Støres rødgrønne mannskap har oppnådd, etter et års regjeringstid.

Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.