Det er ikke ofte det dukker opp helt nye og store IT-selskaper i Norge, men det gjorde det da Norsk Hydro i fjor sommer skilte ut sin IT-avdelingen i et eget selskap, Hydro IS Partner.
Hydro åpnet samtidig for muligheten om et salg av selskapet, noe som passer svært godt for en rekke store selskaper som ønsker å kjøpe seg større. EDB; CSC og TietoEnator har over digi.no sagt de er interessert i Hydro IS Partner.
For Hydro IS har hele 800 ansatte og en årlig omsetning på 1,3 milliarder kroner. Med på lasset følger det store kontrakter med Hydro, Norges største selskap.
_logo.svg.png)

Men det drøyer med en avklaring. Hydro er et stort selskap og Hydro IS Partner betjener behovene til mange avdelinger og divisjoner, i Norge og utlandet som trolig skal si sin mening. Dette er hvertfall en av årsakene til at det drar ut i tid.
Hydro har tidligere signalisert at man vurderer både et vanlig salg, å få inn en IT-aktør som vil eie en minoritetspost eller å beholde selskapet i dagens form. I august sa Hydro at man ikke ville være i mål før nyttår, men det synes heller ikke nå som det kommer noen snarlig konklusjon.
- Vi har ingen hast og tar den tiden det trenger å vurdere de forskjellige alternativene, sier nå en knapp prosjektleder Geir Tuft i Hydro IS Partner til digi.no.
digi.no spør når Hydro har som mål å være ferdig med vurderingene, men Tuft vil hverken besvare med en angitt måned eller om det dreier seg om første eller andre halvår.