telekom

Bare to av 20 kommuner med rødt farevarsel, har fått forsterket mobildekning

Nkom råder folk til å finne ut hvor det er nøddekning for mobil før «Amy» braker løs. Men de fleste stedene fins det ikke.

Nkom ber folk finne ut hvor det fins forsterket mobildekning, fordi Metorologisk Institutt advarer om at man flere steder langs kysten av sør-Norge kan få det verste uværet på 25 år denne helga. Men i de fleste kommunene med rødt farevarsel, fins det ikke slik nøddekning.
Nkom ber folk finne ut hvor det fins forsterket mobildekning, fordi Metorologisk Institutt advarer om at man flere steder langs kysten av sør-Norge kan få det verste uværet på 25 år denne helga. Men i de fleste kommunene med rødt farevarsel, fins det ikke slik nøddekning. Foto: Marius Helge Larsen/NTB
Per Helge SeglstenPer Helge Seglsten– Journalist
3. okt. 2025 - 16:10
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.