Resultaterfinans

Bidlet auksjonerer på digital-TV ,

Den svenske auksjonstjenesten Bidlet lanserer i disse dager sine handelstjenester til 20.000 svenske digital TV abonnenter. Snart er planen å kaste seg over norske TV-surfere.

28. aug. 2000 - 08:12

Digital-TV er et helt nytt og for mange et ukjent medium. Nå kaster den svenske auksjonstjenesten Bidlet seg over kanalene for å tilby en avansert form for shopping TV-Shop, nemlig auksjon over digital TV.

Bidlet ble tidligere kjøpt opp av den engelske auksjonsgiganten QXL.com.
Dag R. Lindløkken, administrerende direktør i Bidlet Norge, tror netthandel via TV vil bidra til å nå det tradisjonelle "postordresegmentet" som ikke er så opptatt av Internett. Særlig i distriktene ser Lindløkken et stort potensiale.


- Det er mange som er fortrolig med tekst-TV, men helt uerfarne med Internett. Denne gruppen vil trolig hoppe rett på den nye tjenesten. Distriktene er underrepresentert når det gjelder netthandel i forhold til potensialet.

- Mye av fordelen med netthandel er jo at man slipper å oppsøke et utsalgssted og derfor vil handel via TV-en by på store muligheter, tror Lindløkken som spår en ny vår for den nye økonomien når Digital TV kommer på beina.

- Dette vil ikke utgjøre en stor del av omsetningen vår, men det er viktig for oss å være i forkant av utviklingen, sier Lindløkken

Bidlet jobber nå med å gjøre dette tilgjengelig for norske brukere, men noen lanseringsdato er ikke satt.
- Vi jobber med dette, og har vært i snakk med noen teknologileverandører. Men ingen ting er formalisert, sier han til digitoday.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra