Birdstep er en av spekulasjonsaksjene på Oslo Børs og i dag la selskapet frem tall samtidig som man serverte nyheter: Selskapet har Secgo Software.
Birdstep satser primært på å lage programvare for å la enheter bytte mellom forskjellige nettverk, men selger også spesialiserte databaser.
Secgo lager også mobilitetsløsninger for bedriftsmarkedet og Birdstep kjøper seg dermed både kundemasse og nye produkter. I første omgang blar Birdstep opp 75 millioner kroner, men basert på utviklingen i Secgo kan eierne få totalt over 105 millioner kroner.
_logo.svg.png)

Men Birdstep sliter med store tap: Etter en omsetning på 12,8 millioner kroner, et lite hopp fra samme kvartal i fjor. Men selskapet fikk et resultat før skatt på minus 8,5 millioner kroner, litt bedre enn i fjor.