I et sjeldent intervju med europeiske journalister heller Microsofts toppsjef Steve Ballmer kaldt vann i årene på de som mener bredbånd til alle er like om hjørnet.
- Vi er blitt mer pessimistiske til dette enn det vi var for bare få år siden. Bredbåndsutviklingen har gått senere enn det vi hadde regnet med, sier Ballmer til Financial Times.
Ballmer uttrykker bekymring for hvordan den trege utviklingen på bredbånd vil påvirke etterspørselen etter selskapets nye spillmaskin Xbox. Dette er en Playstation 2-utfordrer som Microsoft planlegger å lansere i november.
- Xbox fordrer bredbånd. Men den fundamentale årsaken til at folk vil kjøpe Xbox er for å spille spill. Samtidig er det slik at hele strategien bak Internett-spilling står og faller på bredbåndstilknytning, sier Ballmer.
Han legger til at Microsoft ikke kommer til å tjene noe særlig på selve boksene, men at målet er å lage kontantstrøm av programvaren som selges for maskinen.
Microsoft har i følge Financial Times investert 15 milliarder dollar i Xbox.