For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

artikler

Brekke frykter kineserne mer enn Facebook

Finansmann: Telenorsjef Sigve Brekke ser stor vekst innen mobilbasert bank og forsikring i Asia
Finansmann: Telenorsjef Sigve Brekke ser stor vekst innen mobilbasert bank og forsikring i Asia

(Barcelona, Mobile World Congress): Sigve Brekke tror at markedene de er tungt inne i i Pakistan, Bangladesh og Myanmar kommer til å vise mange år med vekst fremover. Ikke bare på grunn av selve televirksomheten, men også fordi de vokser på tjenestesiden.

– Mobilindustrien er godt posisjonert til å tilby finansielle tjenester innen bank og forsikring. Vi har et enormt antall kunder i disse landene og de har tradisjonelt hverken banktjenester eller forsikring, sier han.

Telenor kjøpte en egen bank i Pakistan for mange og har bygget opp en mobilbanktjeneste til kundene sine. Det har for første gang gjort det mulig for dem å spare, låne og overføre penger. Ikke ved å gå til en filial, men gjennom mobilen. Lovgivingen i Pakistan gjorde det mulig for dem å bygge opp denne tjenesten som en teleoperatør og den har blitt en stor suksess.

Powered by Labrador CMS