Chello, Internett-delen av det nederlandske kabelselskapet UPC, vil utsette børsnoteringen: Selskapet skulle entret børsen på onsdag, men utsetter introduksjonen til åttende juni, melder den britiske avisen Financial Times.
Les mer om børsplanene:
UPC skal børsnotere Chello
Grunnen til utsettelsen av børsintroduksjonen skal ikke være det vanskelige kapital-klimaet etter fallet i Internett-aksjer. Tvert om: Selskapets ledelse hevder ifølge Financial Times at de er i samtaler med et annet selskap og at utfallet av disse samtalene vil bli avgjørende for hva som skjer når børsintroduksjonen kommer. Hvis Chello er i samtaler med en eller flere oppkjøpskandidater, er det nærliggende å tro at selskapet vil komme med en eventuell offentliggjøring innen kort tid.
For det er Chello-eier UPC som får svi for utsettelsen. Selskapet har i dag rast på Amsterdam-børsen, og investorene er forbannet på at Chello ble priset så lavt da planene for børsintroen ble presentert.
Les også:
Chello kutter børsverdien til det halve
Dette fikk UPC-aksjen til å stupe, noe som også stoppet UPC-oppkjøpet av TV-selskapet SBS Broadcasting
Les mer om den saken her:
UPC dropper kjøp av TV-Norge eier