Bedriftsteknologi

Cinet er uenige med Sony

Tor Westerheim, markedssjef for Cinet PC, skriver i et innlegg til digi.no at det helt klart er et marked for PC-er utstyrt med Pentium II 333 MHz-prosessorer. digi.no skrev torsdag at Sony ikke ville inkludere Pentium II modellen i sin PC-serie på grunn av liten ytelsesforskjell i forhold til 300 MHz modellen av prosessoren.

Tor Westerheim
30. jan. 1998 - 17:20

"

Vedrørende innlegg "Ikke imponert over 333 MHz-brikken".

Cinet ønsker å komme med en kommentar til deres innlegg om at Sony ikke ser nytten i å ha modeller med den nye Intel Pentium II 333 MHz prosessoren.

Cinets erfaring er at den andelen av markedet som er ute etter en kraftig profesjonell PC ønsker å kjøpe det som gir best ytelse til en akseptabel pris. En potensiell kjøper av en 300 MHz PC vil i de fleste tilfeller vurdere sterkt å kjøpe en 333 MHz PC. Om kunden kjøper 333 MHz fremfor 300 MHz avhengiger av pris mot hva de får av ekstra ytelse. Således er vi helt enig i Sonys vurdering. Men siden vår erfarte hverdag er annerledes enn det Sony fremstiller når det gjelder forskjeller i ytelse og pris, kommer vi - og mange av våre kunder, til en annen konklusjon:

1) Cinet har erfart en ytelsesøkning målt med SysMark for Windows NT på ca. 20%. En 300 MHz løsning av Cinet PPI-556 ga 299 som ytelsestall. Samme maskinkonfigurasjon med 333 MHz ga 362 i SysMark ytelse.

2) Når det gjelder pris fraviker også våre tall det som er oppgitt. En bra konfigurert Cinet PPI-556 med 300 MHz Intel II prosessor, 64 MB RAM, 3,2 GB harddisk, 4MB AGP grafikkort, 32x CD-ROM spiller, lydkort og høyttalere, Microsoft Windows NT 4.0 og 17" TCO skjerm er priset [*ti prosent lavere enn en*] tilsvarende konfigurasjon med 333 MHz prosessor.

Vår konklusjon ut fra en pris/ytelses vurdering er at det klart er et marked for Pentium II 333 MHz maskiner. Dette har flere av våre kunder allerede bekreftet gjennom at vi på de første 4 dagene etter introduksjonen allerede har mottatt bestilling på 35 maskiner.

Ellers kan vi kommentere at utviklingskostnaden for Cinet i å tilby 333 MHz modellen er lav, da vi benytter identisk maskinvare som i øvrige modellvalg av Cinet PPI-556.
"

[*Innlegget er innenfor klammene redigert av digi.no*]

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Oslo Pensjonsforsikring AS
Secops engineer
Oslo Pensjonsforsikring AS
Oslo
10. juni
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra