Bedriftsteknologi

Dagens nettjuvel: Ta vare på Internett-adresser automatisk

URL Bandit er et gratis verktøy som kan spare proffe websurfere, administratorer og Internett-utviklere enormt med tid.

Einar Ryvarden
10. jan. 2000 - 10:00

Enkelte har bare en håndfull bokmerker, mens andre har behov for å lagre mer - mye mer. URL Bandit leter gjennom tekst du har kopiert fra andre programmer og plukker ut Internett-adressene automatisk. Du kan for eksempel kopiere 1 MB med tekst og hente ut 200 adresser til Internett-sider og epost-adresser som er spredd rundt i dokumentet. Etterpå kan du klikke på en adresse i URL Bandit og hoppe rett til nettsiden. Adressene lagres automatisk.

Lenke til dagens nettjuvel: URL Bandit
Last ned URL Bandit

Under følger de siste nettjuvélene:


Se også listen over tidligere nettjuvéler fra høsten 1999


Shareware og freeware:
Ikke all programvare har en prislapp med fire eller fem sifre. Noe av de beste og mest nyttige verktøyene er enten gratis eller koster noen små hundrelapper - hvis du er fornøyd. digi.no vil derfor daglig tipse deg om et nyttig shareware- eller freeware-program, men av og til vil vi snike inn fullstendig nytteløs moro. Følg med!

Nyttige programmer Vedlikehold og teknikk
Internett Bare moro
De mest populære:
Dette er shareware/freeware-programmene de aller fleste erfarne PC-brukeres har på sine harddisker:
Internett-lesere Chat Grafikk Musikk/MP3-avspilling Komprimering

Har du et godt tips på programmer du benytter og mener andre bør få vite om? Hjelp oss å spre de gode nyhetene, send oss et tips.


digi.no oppfordrer sine lesere til å betale for shareware-programmer de bruker aktivt. Bare hvis koderne får betalt, kan de fortsette å forsyne oss med billig kvalitetsprogramvare. Informasjon om betaling er vedlagt programmene.
digi.no har ingen forbindelse til produsentene av programvaren vi skriver om. Vi lenker til et eller flere av de norske speilene av den internasjonale shareware-siten Tucows når mulig (pr i dag via Bergen IT Consult AS), og har grunn til å tro at Tucows nøye sjekker alle program som legges ut, eksempelvis for virus, men digi.no tar ikke ansvar for feil eller problemer som måtte oppstå når du henter ned, installerer og tar i bruk programmene.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.