Debatt

Sikkerhetsloven – vårt viktigste verktøy for å sikre nasjonal sikkerhet?

Næringsaktører opplever at sikkerhetsloven i praksis legger restriksjoner og begrensninger på valg av teknologi utover det som er nødvendig for å ivareta nasjonal sikkerhet, skriver Per Øivind Skard og Jens Christian Gjesti i denne kronikken.

Artikkelforfatterne Jens Christian Gjesti, partner i Kvale advokatfirma og Per Øivind Skard, partner i konsulentselskapet Otte, skriver at næringsaktører som er underlagt sikkerhetsloven trenger tydeligere  svar på hva som er tillatt og ikke.
Artikkelforfatterne Jens Christian Gjesti, partner i Kvale advokatfirma og Per Øivind Skard, partner i konsulentselskapet Otte, skriver at næringsaktører som er underlagt sikkerhetsloven trenger tydeligere svar på hva som er tillatt og ikke. Foto: Hans Kristian Thorbjørnsen
Per Øivind Skard, Partner i Otte AS og Jens Christian Gjesti, Partner i Kvale advokatfirma
16. feb. 2023 - 07:44

Dette debattinnlegget gir uttrykk for skribentens meninger. Innlegg kan sendes til debatt@digi.no.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra