DIGITAL UNDERVISNING

Digital læringslab: – Skoleledere trenger å forstå hva programmering egentlig er

Må ha en strategi for lykkes med digitaliseringen, slik at datamaskinen ikke bare blir en skrivemaskin eller i verste fall en tidstyv.

Marvin Bergli fra Atea Norge (t.v.), sammen med Anne Mette Engvik og Per Kristian «PK» Grytdal fra Inspiria, viser fram noe av utstyret som skoleledere og lærere kan få bryne seg på i den digitale læringslaben.
Marvin Bergli fra Atea Norge (t.v.), sammen med Anne Mette Engvik og Per Kristian «PK» Grytdal fra Inspiria, viser fram noe av utstyret som skoleledere og lærere kan få bryne seg på i den digitale læringslaben. Foto: Harald Brombach

Vitensenteret i Sarpsborg, Inspiria Science Center, har sammen med Atea Norge åpnet et nytt, regionalt læringssenter for bruk av teknologi i skolen. I motsetning til mye av den andre virksomheten Inspiria driver med, er ikke dette rettet mot barn. I stedet er målgruppen primært skoleeiere, skoleledere og lærere. 

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.