Resultaterfinans

Dobling av salget skaper underskudd i Telio

Telio er størst på IP-telefoni og fortsetter sin ekstreme vekst, men det koster dyrt.

5. mai 2006 - 10:17

IP-telefoniselskapet Telio presenterte tallene for årets første kvartal. De viste en omsetning som mer enn doblet seg, men fjorårets overskudd ble snudd til underskudd.

Telio startet tidlig med IP-telefoni i Norge og er til tross for at en lang rekke konkurrenter har kommet seg på banen fremdeles størst.

I første kvartal i fjor omsatte Telio for 27,8 millioner kroner og fikk et driftsresultat på 2,4 millioner i pluss.

Selskapet har vokst kraftig det siste året og endte i årets første kvartal med en omsetning på hele 66,2 millioner kroner. Overskuddet forsvant imidlertid og selskapet presenterte et underskudd på 2,2 millioner kroner.

Telio planlegger å børsnotering i løpet av juni.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra