Da betalte Adcore, ifølge den svenske avisen Dagens Industri, 370 millioner svenske kroner for selskapet.
Dette skjedde etter noen uoverenstemmelser med ledelsen i Cell Network, og i en turbulent periode for det svensk-baserte konsulentselskapet. Ekstra pinlig for Cell Network ble det da digitoday.no kunne avsløre at selskapet hadde forsøkt å ansette de samme konsulentene som de hadde solgt til sin arge konkurrent Adcore.
Dagens Industri skriver i dag at nøkkelpersonene i gamle Cell Strategy, Bjørnar Jensen og Peter Nordström, nå har kommet seg ut av Adcore.
De kjøper i samme slengen opp Adcores virksomhet i Frankrike, Italia og USA, med alle 75 ansatte. 15 av disse kommer fra Cell Strategy.
Kjøpesummen er 3 millioner kroner.
- Peter Nordström og Bjørnar Jensen har større mulighet til å utvikle den franske virksomheten som en selvstendig virksomhet i stedet for å være en del av Adcore. De var interessert og vi så ikke noe annet alternativ enn å selge, sier Ola Salmén, finanssjef i Adcore, til Dagens Industri.
Jensen var ikke villig til å avgi kommentar om handelen til digitoday.no, og henviste til at Adcore tar seg av kommunikasjonen.