Bedriftsteknologi

Dyrt å surfe på kafe

Med WLAN-kort kan du koble deg til Internett på stadig hoteller og kafeer. Men du bør luke ut store filer, for Telenors priser svir.

11. okt. 2001 - 07:27

Det dukker etter hvert opp såkalte WLAN-soner på mange steder. Har du WLAN-kort i din lommemaskin eller PC, kan du koble deg opp til Internett med en fart på 11 Mbit i sekundet.

Telenor ASA offentliggjorde priser for bruk av sine nå 19 nettverk som stort sette er bygget på hoteller og konferansesentere. Laster du ned 1-20 MB i måneden, koster hver KB 2,5 øre og en MB koster altså 25 kroner. Da vil du nok forsøke å unngå filmbiter og morsomme bilder.


I Sverige er prisene enda litt høyere. Telia har inngått en avtale med cafèkjeden Wayne's World for å la kaffedrikere surfe og bruke e-post. Men 1.500 kroner i måneden eller 120 kroner dagen for fri bruk vil trolig skremme vekk de fleste kundene. For å nå opp i 1.500 kroner i måneden, må en Telenor-kunde laste ned 75 Mb (da er prisen 2 øre per KB)

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.