Avtaler & kontrakter

EDB Ergogroup skal forenkle offentlige anbud

Inngår partneravtale for å hjelpe offentlig sektor med innkjøp.

EDB Ergogroup, med Terje Mjøs i spissen, skal bidra til å forenkle anbudsprosessene i offentlig sektor.
EDB Ergogroup, med Terje Mjøs i spissen, skal bidra til å forenkle anbudsprosessene i offentlig sektor. Bilde: Marius Jørgenrud
11. nov. 2011 - 08:57

EDB ErgoGroup og anbudsselskapet Mercell har inngått en partneravtale knyttet til anskaffelser i offentlig sektor. Det opplyser selskapet i en pressemelding fredag.

Sammen vil de to selskapene tilby offentlige virksomheter en løsning som gjør det enklere å håndtere innkjøpsprosesser og samtidig etterleve Lov om offentlige anskaffelser.

Den nye løsningen er basert på en integrasjon mellom EDB ErgoGroups sak og arkiv-løsning og Mercells løsning for håndtering av anbud.

– Gjennom denne avtalen med Mercell kan vi nå tilby en løsning som sikrer en ryddig, dokumentert og helelektronisk anskaffelsesprosess i offentlig sektor. Samtidig ivaretar løsningen sikkerheten og kravene til dokumentasjon som stadig flere innkjøpere og arkivansvarlige har behov for, sier konserndirektør Håvard Larsen i EDB ErgoGroup.

Asbjørn Kristiansen, administrerende direktør i Mercell, sier i pressemeldingen at avtalen danner grunnlaget for at stadig flere virksomheter kan ta i bruk verktøy for elektronisk konkurransegjennomføring og kontrakt og avtaleoppfølging.

- Bruk av slike verktøy er ressurssparende og sikrer dokumentasjon i prosessen, sier Kristiansen.

I meldingen skriver EDB Ergogroup at effektiviseringen av anskaffelsesprosessen stopper i arkiveringsleddet, og manuell overføring og registrering av alle dokumentene tilhørende en konkurranse blir sett på som en svært krevende oppgave.

– Integrasjonen mellom konkurransegjennomføringsverktøy fra Mercell og sak og arkiv- løsningen til EDB ErgoGroup vil løse denne utfordringen, hevdes det.

Manglende dokumentasjon av anskaffelsesprosessen er også ofte årsaken til at brudd på regelverket knyttet til offentlige innkjøp.

– Elektroniske verktøy skal bidra til å forenkle hverdagen til offentlige virksomheter. Verktøyene vil også sikre dokumenterte anskaffelser og arkiveringen av disse. Anbudsløsningen fra Mercell dekker i dag alle lovpålagte krav om loggføring av anskaffelsesprosessen, og ErgoGroup dekker alle krav til dokumentasjon i forhold til arkivloven, melder EDB Ergogroup.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra