For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

artikler

EU stiller inn på DVB-H

EUS anbefaling var ventet. - Kommisjonen velger ikke en vinner. De fleste landene i Europa har samlet seg om DVB-H, heter det i en melding fra kommisjonen.

Ikke tid til å vente - Mobil kringkasting er en enestående mulighet for Europa til å opprettholde og utvide sitt lederskap innen mobil teknologi og audiovisuelle tjenester, kommenterte EU-kommisjonær for informasjonssamfunn og medier Viviane Reding. – Vi kan enten ta lederskapet globalt, som vi gjorde for mobiltelefoni med grunnlag i GSM-standarden, som ble utviklet av europeisk industri, eller la andre regioner ta hånd om mesteparten av et lovende mobilt-tv-marked. ”Vente-og-se” er ikke en mulighet. Tiden er kommet for Europas industri og myndigheter til å skru på for mobil-TV, heter det i meldingen.

EU har tidligere fått kritikk for styringskåthet, og at en heller skulle la markedet få avgjøre når det gjelder spørsmål om standard. Dette mener tydeligvis EU-politikerne at det ikke er tid til.

Powered by Labrador CMS