MENNESKE-MASKIN-GRENSESNITT

Facebook tror vi snart kan styre datamaskiner fra håndleddet

Utvikler nye grensesnitt som ikke avhenger av virkelige bevegelser.

Virtuell bueskyting: Ifølge Facebook kan det bli mulig ved å benytte to armbånd som registrerer muskelsignaler.
Virtuell bueskyting: Ifølge Facebook kan det bli mulig ved å benytte to armbånd som registrerer muskelsignaler. Illustrasjon: Facebook
Harald BrombachHarald BrombachNyhetsleder
10. juni 2021 - 12:00

De fleste av oss bruker tastatur, mus og skjerm når vi samhandler med en PC. Dette er et konsept som ble demonstrert i 1968 av Douglas Engelbart, som da var ansatt ved Stanford Research Institute (SRI). I ettertid har demonstrasjonen fått navnet «The Mother of All Demos», for den presenterte også konsepter som grafisk brukergrensesnitt med flere vinduer, hypertekst og sanntids tekstbehandling. 

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.