De fleste av oss bruker tastatur, mus og skjerm når vi samhandler med en PC. Dette er et konsept som ble demonstrert i 1968 av Douglas Engelbart, som da var ansatt ved Stanford Research Institute (SRI). I ettertid har demonstrasjonen fått navnet «The Mother of All Demos», for den presenterte også konsepter som grafisk brukergrensesnitt med flere vinduer, hypertekst og sanntids tekstbehandling.
MENNESKE-MASKIN-GRENSESNITT
Facebook tror vi snart kan styre datamaskiner fra håndleddet
Utvikler nye grensesnitt som ikke avhenger av virkelige bevegelser.

Virtuell bueskyting: Ifølge Facebook kan det bli mulig ved å benytte to armbånd som registrerer muskelsignaler. Illustrasjon: Facebook
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
