BEDRIFTSTEKNOLOGI

Fast jakter på mobilprodusenter

Fast Search & Transfer håper de skal levere systemet for å sende og motta video til Ericsson og deres konkurrenter.

4. sep. 2001 - 15:21

Til tross for nedskjæringer, arbeider Fast Search & Transfer videre på flere fronter. Selskapet har enda ikke inngått noen kontrakter, men viser nå frem et komplett system for å distribuere video over mobilnettet.

Fast har tidligere vist frem et komprimeringssystem for video tilpasset trådløse nett. Nå har selskapet også laget serveren som skal spre innholdet til fremtidens mobiltelefoner. Dette ble vist frem under en Ericsson-konferanse i dag i London.

- I løpet av det neste året skal de store mobilteleprodusentene og operatørene velge videosystem som kan brukes på GPRS og UMTS-telefoner. Vårt mål er å lande en kontrakt med Ericsson og andre aktører. Vi mener vi er en av fire eller fem aktører som kommer til å dele på disse store kontraktene, sier Fasts teknologisjef, John M. Lervik til digi.no.


Fast-systemene er tilpasset både Symbian og Windows CE-operativsystemene.

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.