BEDRIFTSTEKNOLOGI

Fire nye sikkerhetshull i OpenSSL

Det er blitt oppdaget fire ulike sikkerhetshull i sikkerhetsprogramvaren OpenSSL. Sårbarhetene kan gi uvedkommende full systemadgang.

Harald BrombachHarald BrombachJournalist
1. okt. 2003 - 12:16

OpenSSL-prosjektet melder om at det er blitt funnet fire sikkerhetshull i OpenSSL som i verste fall kan føre til at ondsinnede personer kan oppnå systemadgang eller føre til tjenestenektangrep.

    Les også:

De fire sikkerhetshullene er beskrevet på denne siden.

Versjon 0.9.6j og tidligere av OpenSSL inneholder tre av de fire sårbarhetene, mens versjon 0.9.7b og tidligere inneholder alle sårbarhetene.

Løsningen for brukerne er å oppgradere til OpenSSL 0.9.7c eller 0.9.6k. Applikasjoner som er statisk lenket til OpenSSL-bibliotekter må kompileres på nytt for at sårbarhetene skal bli borte.

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Hvordan er det for en nyutdannet å starte i en stor teknologibedrift?
Les mer
Hvordan er det for en nyutdannet å starte i en stor teknologibedrift?
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra