Nordmenn er mest lei av jobben sin på mandag. Det viser tall fra Jobline Norge. De aller fleste jobbformidlingstjenester lar brukerne registrere sin CV i en CV-base. Jobline har undersøkt hvilke dager folk er mest aktive med å legge inn CV-en sin.
Ikke overraskende, er det mandager flest finner denne sysselen passende. Enten er man lei av jobben sin på mandager, eller så er dette en passende dag å begynne 'et nytt og bedre liv'. Tirsdag og onsdag er også aktive dager for CV-innleggelse, opplyser selskapet i en pressemelding.
40 prosent av alle CV-er som legges inn hos Jobline, skjer på på mandag og tirsdag. Deretter går det jevnt nedover resten av uken. Helgen er definitivt ikke jobbsøkertid, skal man tro selskapets statistikk for det siste halve året.
Selskapet, som i juli ble kjøpt opp av den amerikanske rekrutteringsgiganten Monster.com, har i dag en database med snart 60.000 nordmenn som ønsker
seg ny jobb.
Monster, på sin side, hadde det siste året en økning på 1.200 nye CV-er hver time.