Forhåndsvarsel om Windows-oppdateringer

Microsoft vil på et tidligere tidspunkt varsle om sikkerhetsoppdateringer til selskapets produkter.

Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
5. nov. 2004 - 11:42

Richard Kaplan, visepresident i Microsofts Security Business & Technology Unit, fortalte tirsdag, under RSA-konferansen som nå arrangeres i Barcelona, at selskapet vil utvide programmet for forhåndsutsendelse av sikkerhetsbulletiner til å gjelde alle kundene. Dette skriver The Inquirer.

Den andre tirsdagen i hver måned er Microsofts faste dag for å utgi nye sikkerhetsoppdateringer til blant annet Windows. Til tross for at tidspunktet er fast, kommer oppdateringene i mange tilfeller litt for brått på mange IT-ansvarlige. Ved å varsle om oppdateringene på et noe tidligere tidspunkt, håper Microsoft på å kunne gi brukerne bedre tid til å forberede seg på installasjonen.

Selskapet vil heretter publisere en oppsummering av planlagte sikkerhetsbulletiner tre arbeidsdager før bulletinene og eventuelle oppdateringer utgis. Dette skal gjøres på denne websiden.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra