Resultaterfinans

Freeserve til salgs

Det går mot salg av den britiske Internett-leverandøren Freeserve. Storeieren, den britiske elektrokjede-giganten Dixons, vil etter alt å dømme selge sine 80 prosent av selskapet. Flere store selskaper er interessert i Freeserve, som leverer "gratis" Internett til britene.

Sigvald Sveinbjørnsson
2. juni 2000 - 09:49

Freeserve er den største Internett-leverandøren i Storbritannia etter British Telecom. Nå tyder mye på at selskapet er til salgs. Som digi.no skrev tidligere denne uken skal blant andre T-Online, Deutsche Telecoms Internett-selskap, være svært så interessert i Freeserve.

Les mer om T-Online og Freeserve:
T-Online vil kjøpe Freeserve
Hvis det blir et salg av ISP-selskapet kan dette bli den største transaksjonen som inkluderer et britisk Internett-selskap. Dette kan også roe ned selskapets mange aksjonærer, som har sett Freeserves markedsverdi falle som en sten på børsen den siste tiden.


I alt fire pan-europeiske telekomselskaper skal være interessert i å få has på den britiske giganten. Blant disse er T-Online, Internett-selskapet til tyske Deutsche Telekom, NTL Group, det Nasdaq-noterte kabelselskapet, Terra Networks ISP-selskapet som er kontrollert av det spanske Telefõnica. Alle disse selskapene har ifølge Financial Times hatt hektisk kontakt med sine finansielle tilretteleggere.

Etter hva Financial Times skriver har T-Online hatt flere ledermøter i Bonn i Tyskland. Her skal selskapet ha funnet frem til strategier og prising for å ta over Freeserve. Hvis T-Online kjøper opp Freeserve, vil dette bli det klart største ISP-selskapet i Europa med hele 8,4 millioner abonnenter.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra