Karriere

Gazette kaprer Nina Furu

Hun våknet fort opp igjen fra sin tilværelse som dot.com-død og ble kapret av kommunikasjonsbyrået Gazette. - Jeg har fått drømmejobben, sier tidligere redaktør av HjemmeNett, Nina Furu.

22. mars 2001 - 08:33

Avtroppende redaktør i HjemmeNett, Nina Furu, går over i en ny stilling som "konsepteier web" i Gazette.

Nina Furu, som er mest kjent som redaktør av portalen til Orkla Media som er under avvikling, men også lenge har figurert som spaltist hos digitoday, er kjempeglad for å ha fått ny jobb så fort.

Hennes tidligere melding om lansering av ny portal for kontorslaver viste seg bare å være en bigesjeft for den driftige damen. Selv har hun i levende former beskrevet hvordan det er å være dot.com-død, men nå har den godeste Furu våknet til live igjen etter kort tid, uten egentlig å ha kommet ned i hvilepuls noen gang.

- Dette er en drømmejobb for en person som meg, i en ualminnelig spennende organisasjon, sier hun.

- Mine oppgaver vil ligge på siden av både kundeansvar og produktansvar og vil tillate meg å rendyrke mitt fag som webkommunikatør, mener hun.

Furu skal gå over i den nye stillingen når HjemmeNett offisielt avvikles 1. mai. Hennes nye arbeidsgiver ble startet så langt tilbake som i 1990 og har i dag 80 ansatte. Gazette jobber med kommunikasjon både for papirbasert medier og elektroniske kanaler og befinner seg et sted mellom nettkonsulentselskap, PR-byrå og helhetlig kommunikasjonsselskap.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra