Karriere

Generasjon C setter nye krav til arbeidslivet

Generasjon C jobber digitalt og vil kreve mindre hierarkiske organisasjoner.

29. mai 2007 - 10:06

På nittitallet ble det snakket om generasjon X, men nå kommer den digitale generasjonen inn i arbeidslivet som går under betegnelsen C.

C i generasjon C står for content, connected, collaboration og commercial, skriver Veckans Affärer.

Det handler med andre ord om mennesker som er vant til å alltid være oppkoblet via datamaskin eller mobil. De unngår filtrert informasjon. De vil vite alt, og det så raskt som mulig. Samtidig er de flinke til å skille mellom ekte og falsk informasjon.

I arbeidslivet kan dette føre til krav om enda mindre hierarkiske organisasjoner. Ifølge Veckans Affärer vil ikke den klassiske, svenske konsensusmodellen falle i smak hos generasjon C. Det går for sent. Generasjon C ønsker å raskt kunne ta stilling til forslag fra sjefen.

Dette er imidlertid også den kreative generasjonen, skriver trendwatching.com. Dette er generasjonen som vil være - og er - skapende artister – også som kunder.

Arbeid på Telenors hovedkvarter i Yangon i 2014. Regjeringen vil ikke gi kontrollkomiteen innsikt i eierskapsdialogen med selskapet i forbindelse med uttrekkingen av landet.
Les også:

Regjeringen vil ikke gi Stortinget innsyn i Telenors Myanmar-exit

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.