Karriere

GetHLP får hjelp fra Microsoft

Konsulentportalen GetHLP skal bruke Microsofts teknologi, gratis. Til gjengjeld skal Microsoft-sertifiserte konsulenter få ekstra profilering på portalen.

Sigvald Sveinbjørnsson
23. mars 2000 - 08:37

Konsulentportalen GetHLP skal være en virtuell markedsplass for kjøpere og selgere av IT-kunnskap. Planen med portalen er at konsulenter og tjenestekjøpere kan selge og kjøpe IT-tjenester via portalen.

Nå har portalen inngått et samarbeid med Microsoft om hjelp til å utvikle portalen. Til gjengjeld skal Microsofts Certified Solution Providers (MCSP) bli profilert på GetHLPs sider.

- Vi har vurdert Microsoft som den sterkeste partneren på teknologi i den nye nettverksøkonomien. Det sier administrerende direktør i konsulentportalen GetHLP, Trond Myhrvold, i en pressemelding.

Trond Myhrvold sier til digi.no at avtalen med Microsoft gir portalen et ekstra løft. - Dette gir oss tilgang til mer enn 200 selskaper som er MCSP-sertifisert, og enda flere konsulenter. Dessuten vil Microsoft være med oss til utlandet når i skal satse der, sier Myhrvold til digi.no.

Les også:
GetHLP vil ha 15 prosent av IT-markedet

Til nå har over 400 konsulenter meldt seg på som medlemmer på GetHLP-portalen.


- Responsen har vært enorm, vi får fem til ti nye hver dag, sier GetHLPsjefen til digi.no.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.