Kortnytt

Gjenopprett tapte filer over web

Et tillegg til Backup Exec fra Veritas lar brukere gjenopprette filer gjennom et web-grensesnitt.

21. juni 2005 - 14:32

Tillegget heter Panther og tilbys som beta fra denne siden på leverandørens nettsted. Bruken forutsetter at bedriften for øvrig bruker Backup Exec fra Veritas Software til sikkerhetskopiering.

Poenget med Panther er å la sluttbrukere gjenopprette tapte filer uten hjelp fra IT-avdelingen, og dermed redusere belastningen på denne.

– Det blir like enkelt for en sluttbruker å gjenopprette en tapt, korrupt eller overskrevet fil med Panther som det er å søke etter filer og laste ned fra Internett, sier Lars Ellingsberg, daglig leder i Veritas Software Norge.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.