Juss og samfunn

Gjort om til pornotjeneste

Hackere har brutt seg inn hos gratistjenesten postkassa.no og byttet ut innholdet med reklame for en pornotjeneste.

Einar Ryvarden
27. mars 2000 - 12:56

Gratis-e-posttjenesten postkassa.no har blitt rammet av hackere. De 14.000 brukerne kommer nå inn på en side som reklamerer for Internett-porno, skriver Nettavisen. Alt innholdet ser ut til å ha blitt byttet ut, men brukerne forblir på postkassa.nos adresse.

Sidene til postkassa.no reklamerer for "Adult 3D", en tjeneste som hevder at de viser 3D-bilder. Men hackingen har ikke vært helt vellykket - bannere, logo og andre bilder vises ikke.

Gründer av postkassa.no, Henrik Hulaas, sier til Nettavisen at han foreløpig ikke kan gjøre noe fordi serveren hans står i USA. Inntil folk kommer på jobb vet han ikke hva som har skjedd. Han får heller ikke gjort noe med tjenesten sin før han får kontakt med de amerikanske driftsfolkene.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.