Forbrukerteknologi

Global nedetid for Windows Live

Mange hadde store problemer med å logge seg på Microsofts Windows Live-tjenester i går.

Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
27. feb. 2008 - 09:49

Svært mange opplevde i går at de ikke greide å logge seg på Microsofts Windows Live-tjenester. Men brukere som allerede var logget på, skal i stor grad ha beholdt tilgangen til blant annet lynmeldings- og e-posttjenestene.

Microsoft skal i løpet av kvelden i går ha redusert antallet kontoer som ble berørt av problemene, og i løpet av natten skal problemene ha blitt løst.

Microsoft avviser at problemene er knyttet til Windows Server 2008, som mange av Windows Live-serverne nå benytter, men er forholdsvis tilbakeholdne med å fortelle hva som egentlig hadde gått galt

- Dette problemet ser ut til å ha vært relatert til en uventet hendelse som førte til overbelastning og feil, sier Samantha McManus, produktsjef for Windows Live, til News.com.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra