helse-it

Hackerangrep kan forsinke vaksineringen i Italia

Hacking gjorde det umulig å bestille vaksinetime.

En lege ved et vaksinasjonssenter på Romas Leonardo da Vinci-flyplass.
En lege ved et vaksinasjonssenter på Romas Leonardo da Vinci-flyplass. Illustrasjonsfoto: Mauro Scrobogna/LaPresse via AP/NTB
2. aug. 2021 - 08:30

Nettsiden der folk i den italienske hovedstadsregionen bestiller sine vaksiner, var i går nede etter et hackerangrep.

Helsesjef Alessio D'Amato i Lazio-regionen sier at et veldig kraftig hackerangrep startet like etter midnatt natt til søndag, og at det i går kveld fortsatt ikke var mulig å bestille vaksinetime.

Myndighetene opplyser at alle som hadde avtale i går, ville få sine vaksiner som planlagt, men at det blir forsinkelser.

Her border et helikopter med finske mannskaper lasteskipet Fitburg, som mistenkes for å ha kappet tre fiberkabler i Østersjøen med ankeret sitt. Det finske kystvaktskipet Turva var med på operasjonen nyttårsaften.
Les også:

Flere kabelbrudd i Østersjøen – 14 sjøfolk tatt av politiet

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.