SKYTJENESTER

Har over 400 IT-systemer: Nå er outsourcingen satt på vent etter store endringer i markedet

NRK skal tjenesteutsette flere funksjoner og tjenester innenfor IT de nærmeste årene. Det kan gå utover flere ansatte. Illustrasjonsfoto.
NRK skal tjenesteutsette flere funksjoner og tjenester innenfor IT de nærmeste årene. Det kan gå utover flere ansatte. Illustrasjonsfoto. Foto: Jørgen Elton Nilsen
4. mars 2019 - 06:00

NRK begynte i oktober 2017 å se på om de kunne outsource IT–virksomheten. Ett år senere anbefalte styringsgruppen å gå videre med prosjektet. Intensjonen var å gå i gang til sommeren. Nå justeres planene – to store giganters inntog i det norske markedet må ta deler av skylden. 

Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.