Bedriftsteknologi

Harde pakker atter mest populært i IT-bransjen

På messen som dikterer utviklingen fremover er det viktig å posisjonere seg bra.

Lars Kvanum
14. nov. 2000 - 07:40

Comdex har lenge satt listen for "what's hot and what's not".

I fjor, for eksempel, var det helt klart "hot" å være et dot-com-selskap og selge imaginære produkter og ideer som noen ganger hadde mer eller mindre forankring i fysiske lover.

Ifølge en talsmann for Comdex har de aller fleste av de over 600 dot-com-selskapene som dominerte hovedhallen under forrige evenement forsvunnet. Ikke fordi de ikke satte pris på muligheten til å vise seg frem, men snarere fordi de fleste av dem ikke lenger eksisterer.

Moten i år dreier seg atter mer mot maskinvare, og i år er det gigantene som Microsoft Corporation, Intel og Hewlett-Packard Company som får mye av fokusen ved å vise frem det siste innen mobiltelefoner, datamaskiner for folk uten PC-bord, og nye prosessorer.

Både Intel og Microsoft har posisjonert seg bra dette året. Microsoft er i evig kamp med Palm for å vinne PDA-krigen, mens Intel må ta igjen litt av forspranget som Advanced Micro Devices Inc har fått på grunn av Intels selvpåførte forsinkelser i prosessorproduksjonen.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra