Resultaterfinans

Hynix optimistisk trass store tap

Hynix, verdens fjerde største leverandør av minnebrikker, reduserte tapet til 450 millioner dollar fra 892 millioner i første kvartal.

13. aug. 2003 - 14:02

I forhold til andre kvartal i fjor økte underskuddet med 27 prosent. I forhold til første kvartal økte omsetningen med 14 prosent til 661 millioner dollar.

Bedringen fra første til andre kvartal i år tilskrives bedre kostnadskontroll.

I vinter unngikk Hynix så vidt konkurs etter en finansieringspakke verdt 2,76 milliarder dollar. EU og USA mener pakken er skjult statssubsidiering i strid med WTO-reglene, og har vedtatt straffetoll på selskapets minnebrikker.

Selskapet sier de vil motvirke straffetollen ved å øke produksjonen i USA og ved å hevde seg i nye markeder i Kina, India og Øst-Europa. Vedvarende kostnadskontroll er en annen faktor i den offisielt uttalte optimismen.

    Les også:

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra