Bedriftsteknologi

Ibas satser i Hong Kong

Dataredningsselskapet Ibas har åpenbart truffet godt med sin satsing i Asia. Nå øker de tilstedeværelsen i området og inngår distributøravtale med DBTRONIX, et av de ledende datasikkerhetsselskapene i Hong Kong.

Øystein Kvistad
13. sep. 2002 - 08:52

Etter at Ibas åpnet sitt datterselskap i Singapore mars 2002, har det asiatiske markedet utviklet seg bedre enn forventet. Nå ekspanderer selskapet ytterligere gjennom en avtalen med DBTRONIX. Avtalen innebærer at DBTRONIX i første omgang skal fokusere på salg av tjenester innen datarekonstruksjon og datasletting. På lengre sikt ønsker Ibas også å levere tjenester innen dataetterforskning i Hong Kong og Kina, opplyser Ibas i en pressmelding.

Selv om Hong Kong på mange områder, teknologisk ikke minst, kan sammenlignes med Norge, er det få selskaper som i dag tilbyr tjenester innen forretningsområdene Ibas representerer i metropolen.

- Vi forventer en sterk vekst i etterspørselen etter våre tjenester i regionen. DBTRONIX har etablerte kanaler og solide kunderelasjoner i Hong Kong og Kina, og Ibas ønsker å være med å videreutvikle disse kanalene, sier administrerende direktør Arve Saghaug i Ibas AS.

Han forklarer at Ibas Singapore vil håndtere datarekonstruksjonssakene som selges i Hong Kong og Kina, dermed økes oppdragsmengden ved nordmennenes asiatiske laboratorium øke.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra