For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

it-bransjen

Line Coll om ambisjoner, habilitet, drivankre og Jon Bing

Siden regelverket var tilpasset arkivskap og hullkort, og Jon Bing var med på å grunnlegge Institutt for rettsinformatikk, har Line Coll jobbet med personvern.
Siden regelverket var tilpasset arkivskap og hullkort, og Jon Bing var med på å grunnlegge Institutt for rettsinformatikk, har Line Coll jobbet med personvern. Are Thunes Samsonsen

Barcode, Oslo: Det er ikke et tårn av elfenben, men den hvite bygningen som strekker seg høyreist mot høstsola mellom brødrene sine i Barcode, tar ikke imot besøkende til Datatilsynet med vidåpne armer.

Noen minutter før Digi.no har intervjuavtale med Line Coll, fersk direktør i Datatilsynet, trykker både journalist og fotograf forgjeves rundt på skjermen for å registrere seg som besøkende. De andre virksomhetene i bygget står listet opp, men verken tilsynet selv eller en eneste ansatt er å finne i systemet.

Etter et års tid i nye lokaler har Datatilsynet fortsatt ikke funnet en personvernvennlig måte å bruke løsningen på, får vi vite på vei opp til tiende etasje. Det er ikke første gang gode råd fra Datatilsynet er vanskelig å omsette til praktiske løsninger.

Powered by Labrador CMS