For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

it-bransjen

Sluttet i jobben for å starte eget IT-selskap. – Mange av våre beste konsulenter har ikke høyere utdanning

Daglig leder og country manager Tor Lambrechts i Conscia Norge.
Daglig leder og country manager Tor Lambrechts i Conscia Norge.

OSLO (digi.no): I 2010 sluttet Tor Lambrechts i jobben som senior nettverkstekniker og konsulent i Datametrix (nå Telenor Inpli) for å helt alene starte opp selskapet Pundit Networks. Selvlært og med kun utdanning fra videregående skole var fallhøyden stor. Men selskapet bygget seg sakte, men sikkert opp – før det i 2016 ble kjøpt opp av det danske selskapet Conscia, og byttet navn til Conscia Norge.

– Jeg startet selskapet i 2010, da som et rent konsulentselskap på Cisco-siden, med Cisco-fokus. I 2015 begynte vi å selge mer løsninger, fremfor å bare drive med konsulenthjelp, sier Lambrechts.

Han forteller at danske Conscia spurte Cisco om de visste om noen passende Cisco-partnere de kunne kjøpe opp for å etablere seg i Norge.

Powered by Labrador CMS