Jakten på Norges beste sikkerhetsekspert
digi.no i samarbeid med sikkerhetskonferansen HackCon kårer landets beste innen datasikkerhet. Det skjer den 15. februar 2017.
Konkurransen er åpen for alle, men du må registrere deg for å ha mulighet til å vinne.
Totalt blir det 400 spørsmål fordelt på fem ulike oppgavesett. Disse blir lansert etappevis fram mot kåringen.
Det er mulig å ta oppgavesettene helt fram til fristen 12. februar 2017.
Vinneren får 10.000 kroner i premie og kan smykke seg med tittelen «Master of Cyber Security». Les mer om konkurransen.
I sommer startet vi opp en konkurranse i fem deler, der vi til slutt skal kåre landets beste IT-sikkerhetsekspert.
Foruten heder og ære blir det også pengepremie til vinneren. Oppgavesettene blir lansert i etapper og nå er andre del åpnet.
Her kan du bryne deg på del 2.
Foruten litt vanskeligere spørsmål enn sist (det er i hvert fall ambisjonen vår), kan du nå vente deg temaer som sårbarhetstesting, databaser, skymiljø, kryptering, WiFi og web-miljø.
Hittil har 1400 personer gjennomført første del. Av disse har tjue stykker oppnådd full score. Husk at vi tar imot nye deltakere helt til konkurransen avsluttes i februar neste år. Se faktaboksen.
Håpet vårt er at både enkeltpersoner og virksomheter ser sitt snitt til å vise fram egen kompetanse, men samtidig er dette også en redaksjonell satsing for digi.no.
Vi intervjuer noen av deltakerne som gjør det skarpt - dersom de ønsker det. I tillegg vil enkelte av konkurransens temaer bli nærmere belyst i enkeltartikler.