Kortnytt

Juniper akselererer A-pressen

A-pressen har valgt Junipers WX-plattform til å bedre ytelse på applikasjoner i enkelte distriktskontorer.

21. sep. 2006 - 14:27

Juniper Networks kunngjorde i dag at A-Pressen har valgt WX-applikasjonsakselerasjonsplattformer for å bedre yteevnen til nøkkelapplikasjoner for enkelte distriktskontorer. Innføringen er gjennomført sammen med Junipers lokale kanalpartner, Inventium.

A-Pressen gir ut 51 lokalaviser over hele Norge. Trykkefunksjonen er fordelt på 11 forskjellige steder. Tidligere brukte selskapet servere på lokalnett på distriktskontorene for å få best mulig yteevne for dataprotokoller, inklusive CIFS, HTTP, Exchange og ICA.

Nå er imidlertid servermiljøet samlet i Lillestrøm. For å opprettholde ytelse til distriktskontorene uten lokale servere, og uten å investere i mer båndbredde, valgte A-Pressen Junipers WX-plattform.

A-Pressen sier akselerasjonsløsningen gir WAN-applikasjonene LAN-liknende responstid.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra