Resultaterfinans

Klart Svar i NetCom

NetCom ASA fusjonerer inn datterselskapet Klart Svar AS i NetCom GSM as.

Jørgen Christiansen
23. des. 1998 - 10:05

- Vi mener at det er viktig å samle de aktivitetene som hører sammen på ett sted for å holde fokus på hva vi jobber med, sier informasjonsdirektør Per Bjørkum.

Fusjonen kommer samtidig med at NetCom omorganiserer sine salgs- og markedsføringsaktiviteter.

All den tid Klart Svar allerede er et heleid datterselskap får ikke fusjonen regnskapsmessige konsekvenser. Imidlertid vil selskapet fra 1. januar rapportere aktivitene i Klart Svar og NetCom GSM under ett.

Klart Svar endret i sommer sitt konsept ved at logistikk-funksjonen ble outsources til et britisk selskap.

Klart Svar består i dag av 4 heleide butikker og rundt 70 franschise-butikker. NetCom regner med at det totale antallet butikker vil reduseres til rundt 60 i løpet av 1999.

Jan Petter Rønning forblir operativt ansvarlig for Klart Svar og vil rapportere til salgsdirektør Mikal Rohde.

Fusjonen har regnskapsmessig virkning for 1998.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra