Forbrukerteknologi

Lange køer for iPad verden over

Første salgsdag i en rekke land.

28. mai 2010 - 09:24

Tokyo (NTB-AFP-Reuters): Tusenvis av japanere og australiere sto i lange køer da iPad for første gang ble lansert i butikker utenfor USA.

Ved Apples største butikk i Sydney var køen rundt 200 meter lang fredag, og i Tokyo skal køen ha snirklet seg 800 meter fra utsalgsstedet.

– Jeg ville ta på den så tidlig som mulig. Jeg følte virkelige spenning i kroppen da jeg omsider kunne holde den i hendene mine, sier 19 år gamle Takechiyo Yamanka, som siden onsdag har stått i kø utenfor Apple-butikken i Tokyos handlestrøk Ginza.

iPad er et databrett som kan brukes som spillmaskin, e-bok, nettleser, bildefremviser og en rekke andre ting.

Fredag legges den ut for salg i butikker i blant annet Australia, Japan, Storbritannia, Canada, Frankrike, Italia, Spania. I juli blir den tilgjengelig i en rekke andre land. Apple har foreløpig ikke satt en dato for når iPad blir å få kjøpt i norske butikker. (©NTB)

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra