RESULTATERFINANS

Mamut på børs i andre kvartal

Mamut-sjef Eilert Hanoa legger frem hyggelige årstall og håper på børsnotering i andre kvartal.

14. jan. 2004 - 11:09

Programvareselskapet Mamut gjør det stadig bedre med sine prisgunstige økonomi og forretningssystemer.

Mamut hadde en omsetning i 2003 på 115,8 millioner kroner mot 99,1 millioner kroner i 2002. Driftsresultat før avskrivninger (EBITDA) ble 8,3 millioner kroner i 2003 mot 0,6 millioner kroner for i 2002.

Driftsresultat før avskrivninger (EBITDA) i fjerde kvartal isolert ble på 2,3 millioner kroner mot 0,3 millioner kronerr i samme periode i 2002. Driftsresultat etter avskrivninger (EBIT) for fjerde kvartal ble forbedret med 2,1 millioner kroner.

- Forbedringen skyldes en organisk omsetningsvekst på 14 prosent samt at driftskostnader før avskrivninger kun økte med 7 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Videre kommer det frem at Mamut endelig planlegger en børsnotering. Selskapet vil sende søknad til Oslo Børs om notering av selskapets aksjer på Oslo Børs i annet kvartal 2004. Enskilda Securities ASA og ABG Sundal Collier Norge ASA er valgt som finansielle tilretteleggere for noteringen og tilhørende emisjon, heter det i meldingen.

- Mamut er godt posisjonert i et marked preget av konsolidering og prisbevisste kunder, og opplever sterk interesse for selskapets komplette økonomi-, CRM- og internettløsninger i Nord-Europa. Mamut opplever også at større virksomheter vurderer forholdet mellom pris og ytelse som svært viktig i valg av standardapplikasjoner, heter det i meldingen fra selskapet.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra