Microsoft har kjøpt spillprodusenten Bungie Software for en ukjent sum. Microsoft har tidligere i år offentliggjort planene for en ny spillmaskin, kalt X-Box.
Men både Sony, Nintedo og Sega har brent seg på å lansere imponerende bokser som har slitt i markedet på grunn av mangel på gode spill. Microsoft lager fra før en rekke dataspill, men selskapet har hatt mest hell med sin flysimulator.
Les mer om Microsofts X-Box:Det er ikke kjent hva Microsoft betalte for Bungie. Med oppkjøpet av Bungie skaffer selskapet seg rettigheter til eventyrspillet Myth og en en serie kommende spill, blant annet de to action-spillene Halo og Oni (bildet over).
Heftig spillmaskin fra Microsoft
Intel vant X-Box-kampen
Oni er - ironisk nok - laget for Sony Playstation 2, men skal nå portes til PC og Mac.
Bungie er det tredje spillprodusenten Microsoft kjøper - i fjor la Bill Gates og Steve Ballmer hånd på FASA Interactive Technologies og Access Software.