I en rapport om det elektroniske pengespillmarkedet som ble lagt frem i desember, uttrykte aktuelle pengespillaktører og Lotteritilsynet bekymring for at norske aktører havner i bakevja når det gjelder spill på nettet.
I rapporten skriver en såkalt ekspertgruppe at det allerede i 2002 bør gjennomføres en runde med tildeling av konsesjoner for pengespill via Internett. Konkurransen de frykter mest, er fra kommersielle, utenlandske aktører som i dag er inne i det norske markedet for oddsspill, for eksempel på fotballområdet.
Les saken her:
Sent ute med norske pengespill på Internett
Monica KjelsnesKulturdepartementet
digi.no
Artikkelen fortsetter etter annonsen

annonsørinnhold


Video: Flyttet 1500 servere til fjellhall i et tidligere NATO-anlegg
Norsk TippingNorsk RikstotoNorske Spill AS
ordentlig på lufta om et par ukerCee.tv
Artikkelen fortsetter etter annonsen

annonse


Ny avansert løsning for væskekjøling av AI-datasentre
MyLuckyWorldNorsk Aller
Norges HåndballforbundCare Norge
Norsk Aller har hittil puttet rundt ti millioner kroner inn i spillselskapet, og like før jul måtte de gå inn med ny kapital. Emisjonen gjorde at medieforlaget fikk total kontroll over selskapet.
Telenor MobilNoreca Norsk Restaurantcasinodrift




